U CILJU JAVNOG INTERESA IZ OBLASTI JAVNOG INFORMISANJA, INFORMIŠEMO I EDUKUJEMO JAVNOST O ZNAČAJU SPORTA I FIZIČKE AKTIVNOSTI U PREVENCIJI PROTIV DIJABETESA

Rukomet na pesku je više od igre – to je snažan saveznik u očuvanju zdravlja mladih. Aktivnost na pesku jača mišiće, poboljšava kondiciju i koordinaciju, a uz to smanjuje rizik od gojaznosti i prevenciju protiv dijabetesa koji je proglašen pandemijom 21. veka prvi put u istorji jer se broj obolelih povećao tri puta u poslednje tri godine. Redovna fizička aktivnost, kao što je rukomet na pesku, pomaže u regulaciji šećera u krvi i podstiče zdrav način života. Kretanjem gradimo zdravlje – danas, za sutra bez dijabetesa!⚽️⚽️

Stručni tim Društva za borbu protiv šećerne bolesti grada Novog Sada učesnicima je merio zdravstvene parametre ( nivo glukoze u krvi, krvni pritisak, visinu, težinu, indeks telesne mase, protok kiseonika u krvi)

Zato preporučujemo svim populacijama, a posebno mladima kako obolelim od dijabetesa tako i zdravoj populaciji da se neprekidno bave fizičkom aktivnošću da bi sprečili dijabetes koji je proglašen pandemijom 21. veka.

 

 

Recenzija dr sc Radivoj Mračević